Zawsze Pomorze: Liczę na to, że jeszcze uda się uzyskać porozumienie co do jednej listy partii demokratycznych do Sejmu

Zawsze Pomorze: Liczę na to, że jeszcze uda się uzyskać porozumienie co do jednej listy partii demokratycznych do Sejmu

Jeżeli blok PSL i Hołowni pójdzie w wyborach do Sejmu oddzielnie, to będę im bardzo kibicował i życzył, aby osiągnęli wynik wyborczy, który gwarantuje im mandaty w Sejmie, czyli powyżej 8 procent. W przeciwnym razie, arytmetyka przeliczenia głosów byłaby korzystna dla Prawa i Sprawiedliwości – mówi senator Sławomir Rybicki z Koalicji Obywatelskiej.

Dariusz Szreter: Kiedy rozmawialiśmy w lutym o pakcie senackim, zapowiadał pan, że wspólne listy kandydatów będą gotowe przed wakacjami. Tymczasem list nadal nie ma i w dodatku słyszymy, że zamiast paktu, mamy senacki pat.

Sławomir Rybicki, senator RP: Nieprawdą jest, jak twierdzi poseł Biedroń, że rozmowy zostały przerwane. Te pogłoski zdementował również przedstawiciel Lewicy uczestniczący w rozmowach między uczestnikami paktu. A co do listy kandydatów, to w ogromnej większości, myślę, że w około 85 procentach, jest ona już uzgodniona. Pozostało jedynie kilkanaście okręgów, gdzie nadal trwają dyskusje, kogo wystawić, tak by maksymalnie zwiększyć szanse na zwycięstwo naszych kandydatów. Więc chodzi nie o kłótnie, a o wybór optymalnego kandydata.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem dostępnym pod linkiem:
https://www.zawszepomorze.pl/wybory-2023-slawomir-rybicki-wciaz-licze-na-jedna-liste-opozycji

Udostępnij treść: