Polska Times: Samorządy z prawem do dysponowania plażami? Senatorowie złożyli projekt ustawy w tej sprawie

Polska Times: Samorządy z prawem do dysponowania plażami? Senatorowie złożyli projekt ustawy w tej sprawie

Ustawa da możliwość wystąpienia do urzędu morskiego o 10-letnią umowę na zarządzanie pasem technicznym – mówi Sławomir Rybicki, pomorski senator Koalicji Obywatelskiej. – Chodzi o to, by w sposób planowy, pod kontrolą wszystkich uprawnionych instytucji państwa, w tym urzędu morskiego, prowadzić sensowną, planową politykę w zakresie uporządkowania tych terenów, ale również mieć możliwość prowadzenia działalności, która będzie prowadzić do uatrakcyjnienia plaż. Obecnie gminy mogą zagospodarowywać plaże jedynie na podstawie jednorazowych umów z urzędami morskimi. 10-letnia perspektywa, dałaby samorządom większą pewność w zakresie podejmowanych decyzji.

Senator Rybicki podkreśla, że zadania realizowane przez samorządy, nie będą mogły stać w sprzeczności z obowiązującymi przepisami, także z zakresu ochrony środowiska. Nie obawia się, podobnie jak niektóre samorządy, zabudowania plaż hotelami.

Zachęcamy do przeczytania całości artykułu Polska Times dostępnego pod linkiem poniżej.

Źródło: https://polskatimes.pl/samorzady-z-prawem-do-dysponowania-plazami-senatorowie-zlozyli-projekt-ustawy-w-tej-sprawie

Fot. Polska Times

Udostępnij treść: