Spotkanie ze Stowarzyszeniem „Dlaczego Nie”

Spotkanie z gdyńskim Stowarzyszenie Dlaczego NIE było dobrą okazją do podziękowań za wytrwałą, często heroiczną działalność w przełamywaniu przeciwności, stereotypów i wszelkich barier. 

To organizacja od lat wspierająca osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny w aktywności życiowej, zawodowej i społecznej. Podczas wizyty poznałem jej codzienne funkcjonowanie oraz formy wsparcia i rehabilitacji. 
W ubiegłym roku stowarzyszenie otrzymało Nagrodę Specjalną Marszałka Senatu w ramach pomorskiego plebiscytu dla organizacji pozarządowych o Nagrodę Bursztynowego Mieczyka.
Takie inicjatywy należy wzmacniać – organizacje działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami takie jak „Dlaczego Nie” skutecznie wspierają, a często wyręczają działania władz i odpowiadają na realne potrzeby społeczne. 
Sławomir Rybicki
Udostępnij treść: