Oficjalne rozpoczęcie XIX edycji D-Day Hel

W poniedziałek, 25 sierpnia 2025 roku o godz. 15:00, na plaży na Cyplu Helskim odbyła się uroczysta Ceremonia podniesienia flag państw alianckich, która oficjalnie zainaugurowała XIX edycję D-Day Hel.

Od tego momentu Hel ponownie stał się żywą areną historii, a mieszkańcy i goście mogli uczestniczyć w wydarzeniach przypominających atmosferę lat 40.

Uroczystość była początkiem tygodnia pełnego rekonstrukcji, parad, prelekcji, prezentacji sprzętu wojskowego oraz widowisk historycznych, które przyciągnęły licznych pasjonatów historii i turystów.

Senatora Sławomira Rybickiego na inauguracji reprezentował Dyrektor Biura – Grzegorz Kuleta.

Udostępnij treść: