83. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

W Gdyni w 83. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim oddaliśmy hołd bohaterskim powstańcom jednego z najbardziej symbolicznych i tragicznych aktów oporu w okupowanej przez III Rzeszę Europie.

Wspominając mieszkańców getta i powstańców, przywołujemy ich heroiczną odwagę, determinację i bohaterską śmierć. Walczyli nie tylko o życie – walczyli w obronie godności i człowieczeństwa.
Pamięć o Powstaniu w Getcie Warszawskim to nie tylko hołd dla ofiar, ale również przestroga przed zbrodniczymi ideologiami, które prowadzą do nienawiści, pogardy i ludobójstwa. To zobowiązanie, by nigdy nie pozostawać obojętnym oraz by zawsze stać po stronie godności, człowieczeństwa i sprzeciwu wobec zła.

Sławomir Rybicki

Udostępnij treść: