Władysławowo świętowało 25 lat współpracy

Władysławowo świętowało 25 lat współpracy

Ćwierć wieku minęło od nawiązania współpracy między gminą Lamstedt oraz gminą Władysławowo. Świętowanie rozpoczęło się w piątek od uroczystego przemarszu spod urzędu miasta do ośrodka w Cetniewie, gdzie odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej Władysławowa z okazji 25-lecia współpracy.

Na uroczystości nie zabrakło gości z Niemiec, między innymi przyjechali wszyscy burmistrzowie Lamstedt od 1992 roku. Senator Sławomir Rybicki złożył listownie uczestnikom obchodów serdeczne życzenia i podkreślił, jak ważna jest współpraca samorządów, pisząc w liście:

„Współpraca Waszych samorządów jest dobrym przykładem, jak ogólne ramy europejskiej integracji wypełniają się licznymi, konkretnymi projektami, programami i przedsięwzięciami. To niezwykle ważne, że każde z przedsięwzięć stanowi kolejną nić dialogu i porozumienia wiążącego Polaków i Niemców, wzmacniając tym samym nasz wspólny europejski projekt”.

Senatora na uroczystej Sesji reprezentował dyrektor biura Grzegorz Kuleta.

Świętowanie współpracy we Władysławowie (miasto przygotowało bogaty program dla mieszkańców i turystów) rozpoczęło się w piątek i trwało do niedzieli.

fot. Gmina Władysławowo

Udostępnij treść: