Wyborcza.pl Trójmiasto: Macierewicz powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, na order nie zasłużył

Wyborcza.pl Trójmiasto: Macierewicz powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, na order nie zasłużył

Maciej Sandecki: Prezydent Andrzej Duda odznaczył w piątek Antoniego Macierewicza Orderem Orła Białego. Uroczystość utrzymywano do ostatniej chwili w tajemnicy. Co pan o tym myśli?

Sławomir Rybicki, senator PO, brat Arkadiusza „Arama” Rybickiego, który zginął w katastrofie w Smoleńsku: Order Orła Białego to najwyższe odznaczenie państwowe w Polsce i powinny go otrzymywać osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się krajowi. Uważam, że przyznając ten medal, należy oceniać cały dorobek życiowy i działalność nagradzanych nim osób, a nie tylko wycinek. Nie odbieram Macierewiczowi zasług za jego działalność antykomunistyczną w czasach PRL, kiedy zakładał KOR czy niezależne wydawnictwa. Wtedy dobrze przysłużył się Polsce. Natomiast jego działalność po 1989 r. to właściwie szkodzenie Polsce. Jako minister obrony narodowej zdestabilizował polską armię, a w ostatnich latach jako szef podkomisji smoleńskiej zdewastował język debaty publicznej. Ilość kłamstw i manipulacji w jego raporcie o katastrofie jest tak olbrzymia, że to powinno go dyskwalifikować nie tylko do przyznania Orła Białego, ale być podstawą do postawienia przed Trybunałem Stanu.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem dostępnym pod linkiem:
https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,28948702,senator-rybicki-macierewicz-powinien-stanac-przed-trybunalem.html

Fot. Agencja Gazeta

Udostępnij treść: