„Morawiecki i PiS kłamią jak małe dzieci, które się boją”. Konwój wstydu na Pomorzu

„Morawiecki i PiS kłamią jak małe dzieci, które się boją”. Konwój wstydu na Pomorzu

Platforma Obywatelska ruszyła z kolejnym tzw. konwojem wstydu, czyli mobilnymi billboardami, które tym razem przedstawiają cytaty z głośnych taśm premiera Mateusza Morawieckiego. – To nie jest kampania wyborcza, tylko akcja informacyjna, bo media publiczne nie informują społeczeństwa o tym, jakim dwulicowym człowiekiem jest premier Morawiecki – mówią politycy PO.

Akcja ma charakter ogólnopolski, ale teraz pomorscy parlamentarzyści PO zaprezentowali jej regionalną odsłonę. Ruchome billboardy z cytatami premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego wyruszyły już w niedzielę spod siedziby centrali PiS w Warszawie i jeżdżą po całej Polsce, kilka także na Pomorzu. Na lawetach z wielkimi planszami są fotografie Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego oraz zacytowane ich słowa.

Słowa premiera pochodzą z ujawnionych niedawno podsłuchów, które w 2013 r. były zakładane w restauracji Sowa i Przyjaciele. Cytaty: „Jak ludzie zapier… za miskę ryżu, to cała gospodarka się odbudowała”, „Ludzie są tacy głupi, że to działa” (o reklamie BZ WBK), „Ludziom się wydaje, że służba zdrowia będzie za darmo, k….”. Do tego stwierdzenie, że „Morawiecki załatwiał posadę synowi Ryszarda Czarneckiego” oraz że „sąd uznał Morawieckiego za kłamcę”.

Z artykułem można zapoznać się pod linkiem:

Morawiecki i PiS kłamią jak małe dzieci, które się boją

Udostępnij treść: