Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. To właśnie 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze demokratyczne wybory samorządowe. Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składam najlepsze życzenia wszystkim samorządom, samorządowcom i pracownikom samorządowym.

Samorząd terytorialny to jeden z największych sukcesów demokratycznej Polski. Dzięki samorządom lokalne wspólnoty posiadają swoją silną podmiotowość i współdecydują w ważnych dla nich sprawach publicznych. Dziś samorządy to również jedna z ostatnich kotwic polskiej demokracji. Musimy stanowczo bronić idei samorządowej przed próbami centralizacji, ograniczania kompetencji samorządów, zmniejszania ich dochodów i brakiem wsparcia samorządów ze strony państwa w tych trudnych czasach.

Serdeczne życzenia wytrwałości, satysfakcji i sukcesów w realizacji samorządowych działań oraz podziękowania za dotychczasową współpracę kieruję w szczególności do samorządów Gdyni, Powiatu Puckiego i Województwa Pomorskiego. Dziękuję za codzienną pracę w duchu demokratycznych wartości, która przyczynia się do rozwoju naszych małych ojczyzn.

Sławomir Rybicki

 

Udostępnij treść: