Dzień Patrona Zespołu Szkół im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Dzień Patrona Zespołu Szkół im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

W Zespole Szkół im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, założonemu i prowadzonemu przez Pozytywne Inicjatywy, od kilku lat obchodzony jest Dzień Patrona. W ten wyjątkowy dzień cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście mają okazję utrwalić, jak wyjątkowego patrona ma ta dynamicznie rozwijająca się pucka szkoła. W tym roku samorząd szkolny przygotował prezentację o drodze życiowej i wartościach, jakimi kierował się patron szkoły.

Podczas uroczystości obyło się zaprzysiężenie nowych uczniów, a także uroczyste przekazanie wszystkim nowym uczniów krawatów, które są stałym elementem szkolonego stroju. Tego dnia nagrody otrzymali również wybijający się nauczyciele. Uroczystość zwieńczył program artystyczny przygotowany przez uczniów wszystkich rodzajów szkół – podstawówki, gimnazjum i szkoły średniej. W tym roku mogliśmy podziwiać śpiew, poezję a także dynamiczny pokaz samoobrony przygotowany przez klasę mundurową.

Odbywające się tego dnia posiedzenie Sejmu i Senatu uniemożliwiło udział w uroczystościach parlamentarzystom, dlatego Sławomir Rybicki skierował do całej społeczności szkolnej i gości list w którym pogratulował uczniom wyników w nauce, podziękował za zaangażowanie nauczycielom i złożył najlepsze życzenia całej społeczności szkolnej.

W liście napisał między innymi:

„ (…) Dzień Patrona to dobra okazja do przypomnienia życia i dorobku Macieja Płażyńskiego. Wybitnego Polaka, którego wpływ na współczesną historię Polski, a w szczególności Pomorza Gdańskiego jest nie do przecenienia. Polityka, którego powołaniem była służba publiczna wznosząca się ponad polityczne podziały, zawsze wtedy gdy chodziło o realizację dobra wspólnego. Jest dla mnie zaszczytem, że przez wiele lat dane mi było z Maciejem Płażyńskim blisko współpracować (…)”.

fot. kakenski.pl

2 3 4

 

Udostępnij treść: