Dyżur senatorski

Dyżur senatorski

Senator Sławomir Rybicki był na kolejnym dyżurze senatorskim.

Pierwszego dnia przyjechał do Krokowej i Władysławowa, gdzie spotkał się z między innymi z wójtem, porozmawiał z liderami Zamku w Krokowej,  liderką Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przewodniczącym Rady Miasta Władysławowa a także mieszkańcami.
Drugiego dnia senator był w Helu i Jastarni, gdzie również odbył szereg spotkań. W Helu spotkał się z kierownik Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego a rozmowa dotyczyła między innymi ochrony fok w Morzu Bałtyckim. Senator złożył w tej sprawie interpelację na posiedzeniu Senatu poprzedzającym dyżur, na którą odpowiedź udzieliło Ministerstwo Środowiska (treść dokumentów do zapoznania pod linkiem: http://slawomirrybicki.pl/senat-rp/oswiadczenie-senatora-skierowane-do-ministra-srodowiska/).
Następnie senator spotkał się z liderką Helskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Uniwersytet pod Żaglami”. Kolejnie z liderem grupy rekonstrukcyjnej GR 1st Ranger Battalion ”Project Rangers”. Spotkania w Helu wieńczyło spotkanie z liderami Stowarzyszenia ALTERNATYWNY CYPEL.
Dyżur na półwyspie zakończył się w Jastarni, gdzie odbyły się kolejne spotkania senatora.
Dzięki pomocy i wsparciu samorządów, informacja o dyżurze trafiła do mieszkańców tych miejscowości.
Kolejne dyżury zaplanowane są jesienią.

 

Udostępnij treść: